Технiчнi поради

Вісім порад щодо зимового розпилювання деревини

1 лютого 2018 р.

Вісім порад щодо зимового розпилювання деревини

Randy Panko і Dariusz Kujawa, експерти зі стрічкових пил Wood-Mizer

Коли погода стає холоднішою, а колоди починають замерзати, ці корисні поради допоможуть вирішити проблеми, з якими стикаються пилорамники взимку.

Порада 1
Розпилювати промерзлі чи частково промерзлі колоди та брус потрібно так само, як і тверді листяні породи. Найкраще для цієї мети підходять стрічкові пили з «зимовим» профілем зуба 9/29 або з профілем 7/34. Пили з профілем 9/29 і шириною 32 мм створені для роботи взимку, вони прекрасно себе показали на верстатах з двигунами невеликої потужності. Щоб отримувати геометрично точний та рівний пропил, рекомендовано зменшити розведення зуба.

Порада 2
На початку зими більше уваги потрібно приділяти зовнішньому шару колоди, тому що воно промерзає поступово – ззовні у напрямку до серцевини. Коли встановилась мінусова температура, за кілька довгих ночей колоди промерзають повністю, і розпилювання вже не створює особливих проблем. Потім приходить весна, і колоди починають танути, знову від кори до серцевини, яка довше залишається замерзлою і твердішою.

Порада 3
При розпилюванні замерзлих колод підтримуйте швидкість подачі якнайвищою. Це допомагає очистити поверхню дошки від тирси, щоб вони не примерзли до пиломатеріалів.

Порада 4
Регулярно перевіряйте направляючі пили і, якщо вони ослаблені, підтягніть або замініть їх. Пила не має стикатись тильним боком з бортиками підтримуючих роликів. Дуже важливо, щоб направляючі леза були рівними і не нахиленими вгору чи вниз. Для перевірки використовуйте регулювальну лінійку.

Порада 5
Періодично змінюйте місцями ремені на привідному та веденому шківі пили і, якщо ремені зносились, замініть їх на нові.

Порада 6
Ролик пили, який ковзає направляючою, має забезпечувати однаковий зазор між бортиком ролика та тильним боком пили упродовж всього свого шляху. Це забезпечує стабільність пили в пропилі.

Порада 7
Під час розпилювання мерзлої деревини важливо, щоб у пили був достатній натяг. Старайтесь використовувати якнайсильніший натяг. Перевіряйте його фактичне значення за індикатором натягу.

Порада 8
Привідні ремені не повинні бути занадто сильно або, навпаки, занадто слабко натягнуті. Вони мають бути у хорошому стані.

Ці поради допоможуть вам при розпилюванні мерзлої деревини. Нехай мороз не заважає вам працювати на стрічковій пилорамі!

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x