• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Останні новини

"LT40 — фантастично практичний верстат!"

19 березня 2020 р.

"LT40 — фантастично практичний верстат!"

В це важко повірити, та Девід Джонс, фермер з невеличкого села Бала на півночі Вельсу, готував себе до зовсім іншої кар’єри.

"Після школи мені захотілось чогось нового, незвичайного. Я покинув сімейну ферму, провчився три роки та став шеф-кухарем, - розповідає Девід – Так-так, я був справжнім шефом в ресторані готелю, який розташований просто на околиці нашого села Бала".

Два роки потому Девід вирішив повернутись до витоків, на рідну сімейну ферму. "Один мій друг побачив по телевізору рекламу мобільного верстата Wood-Mizer. В нього було 200 акрів лісу, й ідея мобільної пилорами видалась дуже привабливою: можна почистити ліс та розпиляти старі колоди. Він купив верстат LT40 і запитав, чи не хочу я попрацювати разом з ним. А мені завжди подобалась робота з деревиною, тому я радо погодився ", - розповідає Дейв.

Так колишній шеф-кухар перетворився на деревообробника, і два товариші почали їздити по округу з мобільною пилорамою, надаючи послуги з розпилювання деревини. Через 6 рокив Девід купив власний верстат LT40.

"Це було, здається, у 1990 році, - згадує Девід. Так що я вже більше 30 років працюю на верстаті Wood-Mizer".Верстат для заробітку
Девід – один з тих професіоналів, які досконало розбираються у тонкощах своєї справи і знають обладнання від а до я.

"Це фантастично практичний верстат, - захоплюється Девід. – Він працює і в дощ, і в холод, і в спеку. Жодна погода для нього не перешкода. Особливо прекрасно справляється верстат, коли потрібно виконати замовлення на розпилювання. Це дуже зручно – можна відбуксирувати верстат, куди потрібно і встановити його хоч в лісі, хоч на фермі. Мені подобається така робота, - зізнається Девід. – І, звичайно, цей верстат добре заробляє».

Девід купував пилораму Wood-Mizer вже чотири рази, завжди модель LT40, і готується незабаром придбати п’ятий верстат. Це має сенс: Девід продає свій старий верстат – попит на ринку вторинного обладнання на такі верстати великий – і купує новий верстат з дворічною гарантією виробника. І хоч він отримує все той же LT40, в конструкції є нові елементи, оскільки завод Wood-Mizer постійно удосконалює верстат, роблячи його зручнішим та простішим у користуванні.

"Останній верстат відпрацював 9000 годин, - каже Девід. - У нього потужний дизельний двигун 42 к.с., повний гідравлічний привід для завантаження колод".Стрічковий верстат LT40 дійсно один із найпопулярніших у світі верстатів Wood-Mizer. Це пов’язано, по-перше, з його економністю, оскільки вузька стрічкова пилка виготовляє менше тирси та більше пиломатеріалів з кожної колоди, а, по-друге, з високою якістю розпилу. Завдяки консольній ріжучій голові, верстат Wood-Mizer робить ідеально точний різ, навіть якщо він встановлений на нерівній поверхні. Друга перевага консольної конструкції – те, що верстат здатен розрізати великі колоди, до 90 см в діаметрі. Модель LT40 може бути обладнана бензиновим, електричним або дизельним двигуном, і вона виготовлена так, щоб людина могла працювати самостійно: відбуксирувати пилораму на місце роботи, підготувати її за 20 хвилин і самостійно виконувати всі операції, починаючи від завантаження колоди з допомогою гідравліки. Цифровий процесор Setworks швидко встановлює ріжучу голову в потрібне становище, щоб розпиляти дошку потрібної товщини, отже операторові не потрібно підраховувати в думці та запам’ятовувати значення.

Девід каже, що в нього не було проблем з LT40. "Верстат дуже надійний. Якщо потрібно щось замінити – підшипник, гідравлічну рідину чи щось з електрики – я зазвичай справляюсь з цим сам в гаражі. Якщо потрібна якась запчастина, телефоную у місцеве представництво Wood-Mizer, і наступного дня отримую все, що потрібно, поштою".Універсальні пилки Wood-Mizer
Девід використовує стрічкові пилки DoubleHARD, які також випускає компанія Wood-Mizer, з профілем зуба 10/30. Це універсальні пилки, які з аналогічним успіхом розпилюють і листяні, і хвойні породи деревини. Девід сам заточує цілки пилки на приладі з боразоновим заточним диском, які мають форму зуба Wood-Mizer, щоб ідеально відтворювати профіль 10/30 та виключити людські помилки.

Нещодавно увагу Девіда привернула нова розробка Wood-Mizer – стрічкові пилки Vortex, які мають унікальний складний профіль зуба. Пилки Vortex не просто розпилюють деревину, але й виносять тирсу з пропилу, в результаті чого виходить дошка з чистою поверхнею, яку не потрібно додатково очищувати від деревного пилу.

"Я поки не пробував їх в роботі, але вже чув про цю їхню здатність не тільки розпилювати, а й прибирати за собою тирсу, - каже Девід. - По-моєму, це дуже зручно, особливо, якщо потрібно скласти в штабель дубові планки на сушку, тут завжди багато ручної роботи, потрібно чистити їх вручну щітками. Я вирішив спробувати пилки Vortex".Попутний вітер
В Девіда багато замовлень, він розпилює в основному західний червоний кедр (Thuja plicata) і виготовляє пиломатеріали для облицювання споруд. Просто зараз він виконує великий контракт для місцевої будівельної компанії в Бала.

"Загалом ринок сильно змінюється останнім часом, - зазначає Девід – Люди все більше хочуть жити в домах, облицьованих червоним кедром."

Вдала кон’юнктура як попутний вітер підштовхнула Девіда до покупки верстата Wood-Mizer LT40.

"Я вже мав приємну бесіду з менеджером банку, і, сподіваюсь, мені дадуть трохи грошей в кредит. Тому так, це буде мій п’ятий поспіль верстат LT40", - усміхається Девід, впевнений у майбутньому.Найкращий спосіб дружити
Коли живеш в селі, де люди знають одне одного, пилорама – найкращий спосіб товаришувати з сусідами.

"Ця робота вдвічі приємніша, тому що ти відчуваєш, що ти не просто розпилюєш дошки, а допомагаєш людям здійснити їхні плани, зробити щось корисне з деревини, яка збережеться та прослужить ще багато років."

Один з синів Девіда Джонса вивчає столярну справу в коледжі. "Я вже хочу скласти кілька штабелів дощок з дуба, каштана, і, мабуть, горіха і через 2-3 роки, якщо син захоче займатись деревообробкою, у нього буде хороший запас матеріалу ", - говорить Девід.

"А взагалі я тридцять років розпилюю деревину, і сподіваюсь займатись тим же наступні тридцять років ", - усміхається Девід.

Розмовляв Марекс Ломако

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.