• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Історії

Стільці Дзен та Мистецтво Деревообробки

19 червня 2019 р.

Стільці Дзен та Мистецтво Деревообробки

Біля підніжжя гори Фудзі в Японії всесвітньо відомий майстер деревообробки Так Йошино створює унікальні, виготовлені вручну, стільці, які сприяють правильній та здоровій поставі за практикою дзен. Ці стільці визнані у всьому світі, тому багато деревообробників приїжджає до Таку, щоб вивчати японську столярну техніку. Тепер Так будує школу деревообробки, використовуючи для цього деревину з власного лісу.

Розповідає Так Йошино:

«Я познайомився з практикою дзен через хворобу дружини і вирішив створити стілець для дзен-медитації. Стільці, які виготовляю для своїх клієнтів, змушують того, хто сидить, усвідомлювати положення свого тіла і досягати правильної та здорової постави. Для мене стільці – не просто мистецтво. Головне – щоб мої клієнти могли знову стати здоровими, підтримуючи правильну позу в практиці дзен».

«Я використовую невеликий стрічковопилковий верстат Wood-Mizer LT15. Він дуже компактний і добре працює. Ідея Wood-Mizer полягає у тому, що легка ріжуча голова верстата, переміщується, в той час як важкі колоди залишаються непорушними під час процесу. Я дуже здивувався, дізнавшись, що така проста система може розпилювати колоди».

«Мій ліс залишався недоторканим майже 70 років, тому тут виросло багато сосен. Вони давали густу тінь, й інші породи дерев не могли пробитись до світла. Разом з колегами я і моя сім’я прорідили ліс, і тепер сонячне світло досягає ґрунту, тож тепер листяні дерева почали проростати».

«Лісова промисловість Японії невпинно скорочується, і кількість виробників пиломатеріалів теж у тому ж тренді. Якщо вам потрібно розпиляти колоди, доведеться поїхати у віддалене місто, витратити годину або дві на дорогу. А з верстатом Wood-Mizer ви легко можете зробити це просто на власній ділянці».

"В 2014 році я брав участь у конференції The Furniture Society, і після того молоді майстри-столярі з-за кордону почали цікавитись відвідинами моєї майстерні, щоб вивчити японське столярне мистецтво. Тоді я пропонував іноземним відвідувачам короткі семінари на 2-3 дні приблизно раз на місяць. Поступово кількість охочих зросла, і тепер я хочу створити центр з обміну знання в деревообробці (Mt. Fuji School of Woodworking - Школа деревообробки на горі Фудзі), куди люди зі всього світу зможуть приїжджати і спілкуватись, створюючи нову майстерню, для якої знадобляться 100 стовпів та 100 балок, які я виготовив на верстаті Wood-Mizer з деревини з власного лісу».

«Моє повідомлення колегам в тому, що ми, столярі, маємо займатись своїм ремеслом на основі розуміння лісу, деревини і меблів».


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

розсилка

Newsletter

Сподобалась стаття? Не втратьте можливість отримувати такі статті та новини Wood-Mizer на свою електронну пошту. Наша розсилка відбувається раз на місяць.

Підписатись