• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Історії

САМ СОБІ ГОСПОДАР

18 березня 2014 р.

САМ СОБІ ГОСПОДАР

Без поспіху й турбот, завжди в чудовому настрої – такий Павло Кадлец, життя якого кардинально змінилося відтоді, коли він став мобільним розпилювачем деревини.

Колишній водій автобуса із чеського села Дачіце, Павло Кадлец згадує, що якось колега по роботі здивувала його, сказавши, що їй треба швидше повернутися додому, оскільки вона повинна допомогти на пилорамі.

«На якій пилорамі?» – здивовано запитав Павло.

«Сьогодні до нас приїжджає пилорама. Буде розпилювати наші колоди», – відповіла жінка.

«Так я дізнався, що бувають пилорами на колесах», – розповідає Павло. Із цього моменту він обрав новий шлях – незалежного підприємця, який працює самостійно й відповідає за якість власної роботи.

У 2009 році Павло Кадлец придбав мобільний стрічкопилковий верстат Wood-Mizer LT20 з гідравлічним приводом, керуючи яким без помічників може завантажити на верстат навіть дуже важку колоду масою до 2 т, повернути її, вибираючи оптимальне положення для початку розпилювання, вирівняти домкратами й закріпити за допомогою притискачів й гідравлічних бічних упорів. Потім на пульті керування Павло набирає необхідне значення товщини дошки, й пиляльна головка автоматично переміщається у потрібне положення. Він вмикає двигун, починає обертатися пилка на шківах і нарізає дошки по одній, рухаючись разом з пиляльною головкою уздовж станини. Переміщення головки вперед, назад, вгору і вниз здійснюють невеликі електродвигуни, причому швидкість руху голови можна плавно регулюється. Завдяки цьому Павлу не потрібно докладати фізичних зусиль для переміщення пиляльної головки – він просто регулює відповідний тумблер на пульті керування.

Стрічкова пилорама Wood-Mizer LT20 з гідравлікою для завантаження колод і електричним двигуном – цікаве рішення для мобільного розпилюванняОсновний двигун стрічкової пилорами LT20 – електричний, і це доволі цікаве рішення. Річ у тому, що Wood-Mizer може обладнати мобільні верстати будь-якими двигунами: електричним, дизельним, бензиновим. На перший погляд, логічно було б замовити для мобільної пилорами автономний двигун. Але Павло, який був водієм автобуса, з власного досвіду знає, що дизельний двигун потребує постійного догляду, тож вирішив, що в його мобільної пилорами буде електричний двигун потужністю 11 кВт.


«По-перше, електричні двигуни змінного струму дуже надійні, за ними не потрібно доглядати, не треба замінювати фільтри, їх легко завести в будь-який мороз. По-друге, я працюю для тих клієнтів, у господарстві яких є електромережа із напругою 380 В. Зазвичай у хорошого господарника вона є. По-третє, спожиту електроенергію оплачує замовник. І по-четверте, я привожу й встановлюю верстат на кілька днів або тижнів на місці в замовника, а це, як правило, цехи, ферми або підприємства, де можна спокійно залишити верстат, тому що територію охороняють”, – пояснює Павло.

Верстат Wood-Mizer у мобільній версії, тобто на колесах, також обладнаний фаркопом, сигнальними ліхтарями й огородженням, які необхідні, щоб буксирувати пилораму автомобілем з одного місця на інше.

Клієнти задоволені якістю дошки, до того ж їм залишаються відходи, які в господарстві завжди знадобляться. Павло використовує стрічкові пилки Wood-Mizer серії SilverTIP. Це недорогий інструмент, який був розроблений, щоб розпилювати чисту деревину – без кори й бруду. Тому на стрічковій пилорамі Павла встановлений спеціальний пристрій – дебаркер. Це фреза, яка знімає кору з колоди безпосередньо в тому місці, куди через мить увійде стрічкова пилка, завдяки чому пилка довше залишається гострою і не рветься.

Павло користується послугами Resharp: Wood-Mizer загострює для нього пилки й надсилає поштою. Тож у Павла більше часу, щоб працювати на верстаті, адже саме це приносить йому гроші.


Налагоджувати верстат і готувати його до роботи дуже просто. Зазвичай це триває 15–20 хв на початку робочого дня. Важливо не забути натягнути стрічкову пилку на шківах, що на верстаті LT20 треба робити вручну, а зусилля натягу контролюють за допомогою манометра. Коли пилка натягнута правильно, як рекомендовано в інструкції, вона стабільно обертається на шківах і не вібрує, а поверхню дошки тоді отримують ідеально рівною.

Якщо зусилля натягу пили замале, то її вібрація зростає і на тильному боці можуть з’явитися тріщини. Якщо, навпаки, пилка натягнута занадто сильно, то підшипники шківів і роликів швидко зношуються, а сама пилка може порватися. Саме тому Wood-Mizer рекомендує послаблювати натяг пилки навіть під час невеликих перерв у роботі.

Павло буксирує верстат Wood-Mizer на позашляховику Ніссан Террено. Павло добре знає всі ці тонкощі, і його клієнти – а це здебільшого столярі, яким важлива якість дошки, – задоволені, охоче замовляють послуги мобільної пилорами. Робочий час Павла розписаний на два місяці наперед, що дає йому відчуття впевненості в завтрашньому дні, що нечасто трапляється в наш економічно нестабільний час.

Павлу подобається працювати самому, без поспіху й метушні, з почуттям, що його робота потрібна людям, і задоволенням від того, що пиломатеріал виходить якісним. Зазвичай він розпилює близько 5 м3 на день, хоча, якщо потрібно, може й налягти: його власний рекорд – 15 м3 колод, розпиляних, як кажуть, від світанку й до заходу.

«Верстат Wood-Mizer за всі ці роки жодного разу не підвів мене», – посміхається Павло як людина, котра зробила правильний вибір і задоволена результатами роботи. А на дорогах на околицях села Дачице частенько можна побачити його смарагдовий «Ніссан Террено» з яскравим написом: «Поріжемо вашу деревину на мобільній стрічковій пилорамі».Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

розсилка

Newsletter

Сподобалась стаття? Не втратьте можливість отримувати такі статті та новини Wood-Mizer на свою електронну пошту. Наша розсилка відбувається раз на місяць.

Підписатись