• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Історії

Розмір має значення

12 грудня 2018 р.

Розмір має значення

Широкострічковий верстат Wood-Mizer WB2000 допоміг своєму власникові з Великобританії розпилювати масивніші колоди та виграти конкуренцію з електростанціями.

«Впевнений, коли люди приходять до нашого цеху, вони думають, що я знав, що роблю, коли починав цей бізнес, - розповідає Браян Вайлі (Brian Wylie) власник деревообробного підприємства Carronbridge Sawmill з Торнхіллу, Великобританія. – Але, чесно зізнаюсь, я нічогісінько не знав про деревообробку! Я вчився на власних помилках».

Його дружина Вероніка (Veronika) та керівник виробництва Білл Фрев (Bill Frew) активно беруть участь в бізнесі, і, сьогодні, через 23 роки з моменту заснування, компанія розпилює 36 000 тонн деревини на рік, забезпечуючи роботою 27 штатних працівників.


Спеціалізуючись на виробництві та продажі парканів, панелей, піддонів, планок і обрешітки, ця команда заробила репутацію насамперед постачальника якісної продукції, але також і гнучкого виробника, чим, як вважає Браян, вони вигідно відрізняються від інших великих деревообробних підприємств.

Недавнє придбання – деревообробна установка Wood-Mizer WB2000 з широкої стрічковою пилкою – допомагає впоратись з коливаннями цін на ринку деревини і одночасно збільшує продуктивність.

Трохи історії
Перші згадки про пилораму Carronbridge датовані серединою ХІХ століття. Поблизу розташований інший великий деревообробний завод, який переробляє 600 000 тонн деревини на рік.


Та Браян вирішив зайнятись цим бізнесом тільки у 1995 році, взявши в оренду у місцевого герцога ділянку у 8 акрів.

«Спочатку я думав, що виробництво пиломатеріалів буде побічним бізнесом у додаток до моєї основної роботи лісозаготівельника, - говорить Браян. – А насправді вийшло навпаки, і сьогодні пилорама дає основний дохід, а лісозаготівля – лиш побічний напрям».

Це сталось так. Браян помітив, що невеликі колоди нікому особливо не потрібні.

«Вони просто накопичуються на обочині дорогі, і незрозуміло, куди їх дівати, - пояснює він. – Я подумав, що з допомогою деревообробного устаткування можна перетворити цю деревину на піддони і позбутись проблеми».

Щоб почати бізнес з нуля, знадобились початкові інвестиції 40 000 фунтів стерлінгів плюс команда з шести осіб. З того часу і пилорама, і її репутація повільно та безупинно зростали.

«Це зайняло багато часу, але тепер у нас хороша клієнтська база, - каже Браян. – В компанії немає менеджера з продажів, і всі наші замовлення приходять від людей, яким сподобалось, що ми робимо, і вони стали нашими постійними клієнтами.

«Багато потужних деревообробних підприємств працюють дуже добре, але їм не вистачає гнучкості. Вони мислять в масштабах фур, навантажених одноманітною продукцію. А в нас у кожній вантажівці 7-8 видів пиломатеріалів різних розмірів, тому що такі замовлення надходять від наших клієнтів».

Зазираючи у майбутнє
Браян любить планувати майбутнє, враховуючи фінансові питання. Сьогодні серйозна проблема – доступність та вартість сировини. Ціни на деревину у Великобританії виросли через збільшення попиту на дрібні колоди з боку електростанцій. А завдяки ослабленню фунта багато будівельників орієнтуються тепер на внутрішні поставки пиломатеріалів, а не на імпорт, як було раніше.


«Зараз складно закуповувати колоди, особливо невеликих розмірів. Тут поруч одна електростанція спалює близько 700 000 тонн деревини на рік, - розповідає Браян. – У цій ситуації власники лісів прекрасно себе почувають. Можливо, це найкращий час для них, тому що в минулому вони не завжди отримували бажану ціну.

«Невідомо, чи дійшли ми до найвищої точки попиту на ринку».

Ці роздуми відіграли ключову роль в тому, що Браян почав задумуватись про придбання продуктивнішої пилорами. Маючи можливість переробляти колоди великих діаметрів, на що не здатні інші пилорами, підприємство отримало б більше свободи у закупівлі деревини.

Встановлення пилорами WB2000
Вперше Брайян побачив деревообробний верстат Wood-Mizer WB2000 на виставці LIGNA у 2017 році в Німеччині.


«Я не знав, що Wood-Mizer почав випускати верстати з широкими стрічковими пилками, і WB2000, звичайно ж, зацікавив мене», - ділиться своїми враженнями Браян.

Потім цей верстат привезли на демонстрацію в Камбрію (Cumbria), куди Браян вирушив разом з керівником виробництва Біллом Фревом.

"Ми одразу залишили запит на комерційну пропозицію від Wood-Mizer", - розповідає він.


Так Браян став першим власником WB2000 в Європі і на момент написання статті залишався єдиним власником такого верстата у Великобританії.

Під час транспортування верстата з Камбрії виникли невеликі проблеми, але встановлення пройшло добре.


«Ми найняли кран в тандемі з вилковим навантажувачем змогли розвантажити і встановити верстат на місце». Сарай невисокий, тому запхнути в нього верстат виявилось непросто. Браян і його команда також займались електропідключенням і проводкою.

Через рік Браян дуже задоволений результатами.

«Пилорама чудова, і ми все ще не використовуємо її на повну потужність – вона може працювати набагато швидше».

Зараз верстат WB2000 розпилює приблизно 15 кубометрів масивних колод на день, виконуючи невеликі замовлення – розбірна дощечка, балки для воріт і шпали.

«Чесно кажучи, WB2000 випиляти практично будь-який пиломатеріал, і він ріже масивні колоди. Раніше ми могли розпилювати тільки колоди довжиною до 3,5 метрів, а за цю сировину ми конкурували з електростанціями. Тепер наша головна перевага – здатність розрізати п’ятиметрові колоди. Тому розмір має величезне значення», - усміхається Браян Вайлі.

Автор: Ben Pike - Eve CommunicationsName:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

розсилка

Newsletter

Сподобалась стаття? Не втратьте можливість отримувати такі статті та новини Wood-Mizer на свою електронну пошту. Наша розсилка відбувається раз на місяць.

Підписатись