• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Історії

Від кубиків льоду до крижаних готелів

14 березня 2019 р.

Від кубиків льоду до крижаних готелів

Стрічкові верстати розпилюють не тільки деревину. В норвезькій компанії DesignIce пилорама Wood-Mizer LT15 ріже лід при температурі -5 цілий рік.

Холодні зими та безліч озер зробили Норвегію постачальником льодових брил для Європи 150 років тому. Хоча сучасні технології зменшили потребу у крижаних блоках, галузь живе та процвітає у більш спеціалізованих сферах.

Томас Ордеруд, власник компанії DesignIce, почав добувати лід на місцевому озері в південно-східній Норвегії близько 15 років тому. Сьогодні Томас може поставляти все «від кубиків льоду до крижаних готелів» зі своєї морозної майстерні площею 400 кв. метрів. Навіть взимку температуру тут підтримують на рівні -5 градусів за Цельсієм, щоб 500-600 тонн запасів льоду залишались незмінно замерзлими.

"В нас бувають дуже незвичайні замовлення"
З пилорамою Wood-Mizer LT15, роботом Kuka, трактором, вилковим навантажувачем та багатьма бензопилами, Томас повністю екіпірований для виконання будь-якого проекту з льоду, який тільки можуть уявити його клієнти. І клієнти дійсно просять виготовити унікальні речі.

Томас регулярно будує крижані готелі, виготовляє льодові об’єкти для корпоративних заходів та створює великі льодові скульптури для церемоній і навіть для кіно. Він виготовляв льодові макети автомобілів, фірмові логотипи, пивні кухлі з льоду.

Одного разу він перетворив свою майстерню у зимову країну чудес для японської компанії модного одягу, яка знімала рекламний ролик до початку зимового сезону.

І навіть Голлівуду потрібен лід. Томас створив льодові скульптури для фільму The Snowman, який знімали у Норвегії з Майклом Фассбендером у головній ролі. Стрічка вийшла у 2017 році.

Добування льоду
«Наша компанія використовує майже 100% натурального льоду», - розповідає Томас. «Він відрізняється від штучного тим, що має бульбашки, сколи, тріщини і тіні, тобто дійсно видно, що він природний. Особливо, коли на лід потрапляє сонячне проміння – це захопливе видовище».

Взимку Томас добуває лід з озера поблизу, він має для цього дозвіл від місцевого управління. Вирізає лід з допомогою пилки, закріпленою на тракторі, і бензопили. 
Кожна брила льоду завширшки 1 метр і завдовжки 2 метри. Ці блоки зберігаються в холодильному устаткуванні, поки не знадобляться для чергового проекту.

Від крижаного блоку до льодового мистецтва
Після того, як Томас і його клієнт розробили проект, Томас обрізає крижаний блок до потрібного розміру на верстаті Wood-Mizer LT15, пристосованому для розпилювання льоду. Станина пилорами обладнана пластиною, щоб полегшити ковзання крижаної заготовки.

Оскільки температуру в майстерні весь рік підтримують на рівні -5 градусів за Цельсієм, пилки та ремені треба захищати від наростання льоду, для цього Томас встановив на ріжучій голові два невеликих нагрівачі.

За словами Томаса, різати лід зовсім не важко. «Поки лезо гостре, пилорама розпилює лід бездоганно». За весь день розпилювання Томас змінює затуплену пилку тільки двічі.

Томас привозить верстат LT15 з собою, коли виготовляє проект з льоду на місці. «Я кілька разів возив її за полярне коло».

«Якщо з моїм верстатом якісь проблеми, я просто телефоную до офісу Wood-Mizer, пояснюю в чому справа, і вони консультують мене телефоном, а наступного дня я отримую запчастини. Це прекрасно працює».

Після пилорами льодові заготовки потрапляють в роботизований верстат Kuka, який може відсканувати будь-який об’єкт та зробити його стовідсоткову копію з льоду.
Льодові скульптури весь рік
«Взагалі-то людям важко повірити, що влітку можна виготовляти об’єкти з льоду. Насправді це можливо, тому що кубометр льоду в тридцятиградусну спеку, якщо розмістити його в тіні, тане дуже повільно – приблизно по 6 сантиметрів з кожного боку за добу».

«Тому телефонуйте нам, і ми виготовимо для вас проекти з льоду і взимку, і влітку. Враження, яке льодові скульптури справляють влітку, просто неймовірне, адже ніхто не чекає побачити таке у спеку».


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

розсилка

Newsletter

Сподобалась стаття? Не втратьте можливість отримувати такі статті та новини Wood-Mizer на свою електронну пошту. Наша розсилка відбувається раз на місяць.

Підписатись